TMJ107BB7473MAHT
Taiyo Yuden
Product No:
TMJ107BB7473MAHT
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0603
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series M
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Soft Termination
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.047 µF
Applications Automotive, SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number TMJ107B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C