TMJ107CB7105MAHR
Taiyo Yuden
Product No:
TMJ107CB7105MAHR
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 1UF 25V X7R 0603
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series M
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Soft Termination
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 1 µF
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.041" (1.05mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number TMJ107C
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C