TMK021CG7R7BK-W
Taiyo Yuden
Product No:
TMK021CG7R7BK-W
Description:
CAP CER 7.7PF 25V C0G/NP0 008004
Features -
Tolerance ±0.1pF
Lead Style -
Capacitance 7.7 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Package / Case 008004 (0201 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.005" (0.14mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Base Product Number TMK021C
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C