TMK063BJ682KP-F
Taiyo Yuden
Product No:
TMK063BJ682KP-F
Description:
CAP CER 6800PF 25V X5R 0201
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 15000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 6800 pF
Applications SMPS Filtering
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Base Product Number TMK063B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C