TMK063CG330JT-F
Taiyo Yuden
Product No:
TMK063CG330JT-F
Description:
CAP CER 33PF 25V C0G/NP0 0201
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 33 pF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Base Product Number TMK063C
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C