TMK063CH060FP-F
Taiyo Yuden
Product No:
TMK063CH060FP-F
Description:
CAP CER 6PF 25V C0H 0201
Features -
Tolerance ±1pF
Lead Style -
Capacitance 6 pF
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Base Product Number TMK063C
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C