TMK105AC6105KV-F
Taiyo Yuden
Product No:
TMK105AC6105KV-F
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 1UF 25V X6S 0402
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 645709
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series M
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 1 µF
Applications SMPS Filtering
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Base Product Number TMK105A
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C