TMK107SD332JA-T
Taiyo Yuden
Product No:
TMK107SD332JA-T
Description:
CAP CER 3300PF 25V 0603
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series CFCAP™
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Low Distortion
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 3300 pF
Applications General Purpose
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number TMK107S
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C