TMK212ABJ225KD-T
Taiyo Yuden
Product No:
TMK212ABJ225KD-T
Description:
CAP CER 2.2UF 25V X5R 0805
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 2.2 µF
Applications SMPS Filtering
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Base Product Number TMK212A
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C