TMK212BBJ106KG8T
Taiyo Yuden
Product No:
TMK212BBJ106KG8T
Description:
CAP CER 10UF 25V X5R 0805
Series M
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 10 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Operating Temperature -55°C ~ 85°C