TMK212BBJ475KGHT
Taiyo Yuden
Product No:
TMK212BBJ475KGHT
Description:
CAP CER 4.7UF 25V X5R 0805
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 13072
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series M
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 4.7 µF
Applications Automotive
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Base Product Number TMK212B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C