TMK212F105ZG-T
Taiyo Yuden
Product No:
TMK212F105ZG-T
Description:
CAP CER 1UF 25V Y5V 0805
Series M
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance -20%, +80%
Lead Style -
Capacitance 1 µF
Applications General Purpose
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Base Product Number TMK212F
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C