TMK212F224ZDST
Taiyo Yuden
Product No:
TMK212F224ZDST
Description:
CAP CER 0.22UF 25V Y5V 0805
Series M
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance -20%, +80%
Lead Style -
Capacitance 0.22 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Base Product Number TMK212F
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C