TMK316B7154KD-T
Taiyo Yuden
Product No:
TMK316B7154KD-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 0.15UF 25V X7R 1206
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series M
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.15 µF
Applications SMPS Filtering
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number TMK316B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C