TMK316B7225KLHT
Taiyo Yuden
Product No:
TMK316B7225KLHT
Description:
CAP CER 2.2UF 25V X7R 1206
Payment:
In Stock : 170
Mfr Taiyo Yuden
Series M
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 2.2 µF
Applications Automotive
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number TMK316B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C