TMK316BJ106MLHT
Taiyo Yuden
Product No:
TMK316BJ106MLHT
Description:
CAP CER 10UF 25V X5R 1206
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 50282
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series M
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 10 µF
Applications Automotive, SMPS Filtering
Failure Rate -
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number TMK316B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C