TMK316SD104JL-T
Taiyo Yuden
Product No:
TMK316SD104JL-T
Description:
CAP CER 0.1UF 25V 1206
Payment:
In Stock : 13705
Mfr Taiyo Yuden
Series CFCAP™
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Low Distortion
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 0.1 µF
Applications General Purpose
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number TMK316S
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C