TMK316SD473JF-T
Taiyo Yuden
Product No:
TMK316SD473JF-T
Description:
CAP CER 0.047UF 25V 1206
Payment:
In Stock : 3000
Mfr Taiyo Yuden
Series CFCAP™
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Low Distortion
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 0.047 µF
Applications General Purpose
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number TMK316S
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C