TMK325BJ106KMHP
Taiyo Yuden
Product No:
TMK325BJ106KMHP
Description:
CAP CER 10UF 25V X5R 1210
Payment:
In Stock : 2000
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 10 µF
Applications Automotive
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number TMK325B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C