TMK432C476MM-T
Taiyo Yuden
Product No:
TMK432C476MM-T
Description:
CAP CER 47UF 25V X5S 1812
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 47 µF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Base Product Number TMK432C
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C