Home / Varistors, MOVs / TMOV14RP385EL2T7
TMOV14RP385EL2T7
Littelfuse Inc.
Product No:
TMOV14RP385EL2T7
Description:
VARISTOR 620V 6KA DISC 14MM
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 836
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Energy 150J
Series TMOV®
Package Tape & Reel (TR)
Features Thermally Protected
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 14mm
Product Status Active
Current - Surge 6 kA
Maximum AC Volts 385 V
Maximum DC Volts 505 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 682 V
Varistor Voltage (Min) 558 V
Varistor Voltage (Typ) 620 V
Capacitance @ Frequency 360 pF @ 1 MHz