TMOV25SP130E
Littelfuse Inc.
Product No:
TMOV25SP130E
Description:
VARISTOR 205V 20KA SQUARE 25MM
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Energy 190J
Series TMOV® 25S
Mounting Type Through Hole
Package / Case Square 25mm
Product Status Active
Current - Surge 20 kA
Maximum AC Volts 130 V
Maximum DC Volts 170 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 225.5 V
Varistor Voltage (Min) 184.5 V
Varistor Voltage (Typ) 205 V
Capacitance @ Frequency 2800 pF @ 1 MHz