TMOV25SP200M
Littelfuse Inc.
Product No:
TMOV25SP200M
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
VARISTOR 314V 20KA SQUARE 25MM
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Energy 270J
Series TMOV® 25S
Package Bulk
Features Thermally Protected
Mounting Type Through Hole
Package / Case Square 25mm, 3 Lead
Product Status Active
Current - Surge 20 kA
Maximum AC Volts 200 V
Maximum DC Volts 265 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 345 V
Varistor Voltage (Min) 283 V
Varistor Voltage (Typ) 314 V
Capacitance @ Frequency 1700 pF @ 1 MHz