TMOV25SP440M
Littelfuse Inc.
Product No:
TMOV25SP440M
Description:
VARISTOR 715V 20KA SQUARE 25MM
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 800
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Energy 470J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Square 25mm, 3 Lead
Product Status Active
Current - Surge 20 kA
Maximum AC Volts 440 V
Maximum DC Volts 585 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 786.5 V
Varistor Voltage (Min) 643.5 V
Varistor Voltage (Typ) 715 V
Capacitance @ Frequency 790 pF @ 1 MHz