TMOV25SP750M
Littelfuse Inc.
Product No:
TMOV25SP750M
Description:
VARISTOR 1.2KV 20KA SQUARE 25MM
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 642
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Energy 670J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Square 25mm, 3 Lead
Product Status Active
Current - Surge 20 kA
Maximum AC Volts 750 V
Maximum DC Volts 970 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 1.32 kV
Varistor Voltage (Min) 1.08 kV
Varistor Voltage (Typ) 1.2 kV
Capacitance @ Frequency 550 pF @ 1 MHz