TMOV34S151M
Littelfuse Inc.
Product No:
TMOV34S151M
Description:
VARISTOR 240V 40KA SQUARE 34MM
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Energy 360J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Square 34mm, Formed Tabs, 3-Lead
Product Status Obsolete
Current - Surge 40 kA
Maximum AC Volts 150 V
Maximum DC Volts 200 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 264 V
Varistor Voltage (Min) 216 V
Varistor Voltage (Typ) 240 V
Capacitance @ Frequency 8000 pF @ 1 MHz