TMOV34S201MP
Littelfuse Inc.
Product No:
TMOV34S201MP
Description:
VARISTOR 320V 40KA SQUARE 34MM
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Energy 430J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Square 34mm, Formed Tabs, 3-Lead
Product Status Active
Current - Surge 40 kA
Maximum AC Volts 200 V
Maximum DC Volts 265 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 352 V
Varistor Voltage (Min) 288 V
Varistor Voltage (Typ) 320 V
Capacitance @ Frequency 6500 pF @ 1 MHz