TMOV34S321MP
Littelfuse Inc.
Product No:
TMOV34S321MP
Description:
VARISTOR 510V 40KA SQUARE 34MM
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 58
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Energy 640J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Square 34mm, Formed Tabs, 3-Lead
Product Status Active
Current - Surge 40 kA
Maximum AC Volts 320 V
Maximum DC Volts 420 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 561 V
Varistor Voltage (Min) 459 V
Varistor Voltage (Typ) 510 V
Capacitance @ Frequency 3800 pF @ 1 MHz