
Texas Instruments
Product No:
TPS25750DRJKR
Manufacturer:
Package:
38-WQFN (4x6)
Batch:
-
Description:
HIGHLY INTEGRATED USB TYPE-C AND
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.8785
2.8785
10
2.58685
25.8685
25
2.4453
61.1325
100
2.11926
211.926
250
2.01058
502.645
500
1.804088
902.044
1000
1.52152
1521.52
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | USB, Type-C Controller |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 38-PowerWFQFN |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 315mA (Max) |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V, 4.9V ~ 5.5V |
| Base Product Number | TPS25750 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 38-WQFN (4x6) |