
Texas Instruments
Product No:
TPS3305-33D
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC SUPERVISOR 2 CHANNEL 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.515
3.515
10
3.15305
31.5305
25
2.9811
74.5275
100
2.58362
258.362
250
2.451152
612.788
500
2.199421
1099.7105
1000
1.854922
1854.922
2500
1.762184
4405.46
5000
1.69593
8479.65
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Multi-Voltage Supervisor |
| Reset | Active High/Active Low |
| Output | Push-Pull, Totem Pole |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reset Timeout | 140ms Minimum |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | TPS3305 |
| Voltage - Threshold | 2.93V, 4.55V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TJ) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Number of Voltages Monitored | 2 |