
Texas Instruments
Product No:
TPS3305-33DGNR
Manufacturer:
Package:
8-HVSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC SUPERVISOR 2 CHANNEL 8MSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.926
2.926
10
2.62865
26.2865
25
2.4852
62.13
100
2.153935
215.3935
250
2.043488
510.872
500
1.833614
916.807
1000
1.54642
1546.42
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Multi-Voltage Supervisor |
| Reset | Active High/Active Low |
| Output | Push-Pull, Totem Pole |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reset Timeout | 140ms Minimum |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | TPS3305 |
| Voltage - Threshold | 2.93V, 4.55V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TJ) |
| Supplier Device Package | 8-HVSSOP |
| Number of Voltages Monitored | 2 |