
Texas Instruments
Product No:
TPS3306-15DGK
Manufacturer:
Package:
8-VSSOP
Batch:
-
Description:
IC SUPERVISOR 2 CHANNEL 8VSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.2585
3.2585
10
2.9298
29.298
25
2.76982
69.2455
100
2.400365
240.0365
250
2.277302
569.3255
500
2.043412
1021.706
1000
1.723357
1723.357
2500
1.637192
4092.98
5000
1.575642
7878.21
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Multi-Voltage Supervisor |
| Reset | Active Low |
| Output | Open Drain or Open Collector |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reset Timeout | 70ms Minimum |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | TPS3306 |
| Voltage - Threshold | 1.4V, 2.93V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-VSSOP |
| Number of Voltages Monitored | 2 |