
Texas Instruments
Product No:
TPS3306-18D
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC SUPERVISOR 2 CHANNEL 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.4485
3.4485
10
3.0932
30.932
25
2.9241
73.1025
100
2.534125
253.4125
250
2.404146
601.0365
500
2.157241
1078.6205
1000
1.819364
1819.364
2500
1.728392
4320.98
5000
1.663422
8317.11
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Multi-Voltage Supervisor |
| Reset | Active Low |
| Output | Open Drain or Open Collector |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reset Timeout | 70ms Minimum |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | TPS3306 |
| Voltage - Threshold | 1.68V, 2.93V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Number of Voltages Monitored | 2 |