
Texas Instruments
Product No:
TPS3306-25DGK
Manufacturer:
Package:
8-VSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC SUPERVISOR 2 CHANNEL 8VSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.9425
3.9425
10
3.5416
35.416
25
3.3478
83.695
100
2.90149
290.149
250
2.752682
688.1705
500
2.469981
1234.9905
1000
2.083112
2083.112
2500
1.978954
4947.385
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Multi-Voltage Supervisor |
| Reset | Active Low |
| Output | Open Drain or Open Collector |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reset Timeout | 70ms Minimum |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | TPS3306 |
| Voltage - Threshold | 2.25V, 2.93V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-VSSOP |
| Number of Voltages Monitored | 2 |