
Texas Instruments
Product No:
TPS3600D33PWR
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.821
6.821
10
6.1655
61.655
25
5.87898
146.9745
100
5.10454
510.454
250
4.875172
1218.793
500
4.444993
2222.4965
1000
3.87145
3871.45
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Battery Backup Circuit |
| Reset | Active Low |
| Output | Push-Pull, Totem Pole |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reset Timeout | 60ms Minimum |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | TPS3600 |
| Voltage - Threshold | 2.93V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Number of Voltages Monitored | 1 |