
Texas Instruments
Product No:
TPS3610T50PW
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.308
6.308
10
5.69905
56.9905
25
5.434
135.85
100
4.71846
471.846
250
4.506382
1126.5955
500
4.10875
2054.375
1000
3.578584
3578.584
2500
3.446049
8615.1225
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Battery Backup Circuit |
| Reset | Active Low |
| Output | Push-Pull, Totem Pole |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reset Timeout | 60ms Minimum |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | TPS3610 |
| Voltage - Threshold | 2.4V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Number of Voltages Monitored | 1 |