
Texas Instruments
Product No:
TPS51275B-1RUKT
Manufacturer:
Package:
20-WQFN (3x3)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC REG QUAD BUCK/LNR SYNC 20WQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
250
0.773224
193.306
500
0.683297
341.6485
1250
0.539448
674.31
2500
0.503481
1258.7025
6250
0.478306
2989.4125
12500
0.460332
5754.15
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | D-CAP™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Topology | Step-Down (Buck) Synchronous (2), Linear (LDO) (2) |
| w/Sequencer | No |
| w/LED Driver | No |
| w/Supervisor | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 5.5V ~ 24V |
| Number of Outputs | 4 |
| Base Product Number | TPS51275 |
| Frequency - Switching | 300kHz, 355kHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 20-WQFN (3x3) |
| Voltage/Current - Output 1 | Controller |
| Voltage/Current - Output 2 | Controller |
| Voltage/Current - Output 3 | 3V, 100mA |