
Texas Instruments
Product No:
TPS54335-2ADRCR
Manufacturer:
Package:
10-VSON (3x3)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC REG BUCK ADJUSTABLE 3A 10VSON
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.014
2.014
10
1.8088
18.088
25
1.70696
42.674
100
1.454165
145.4165
250
1.365416
341.354
500
1.194739
597.3695
1000
0.989928
989.928
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Step-Down |
| Topology | Buck |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-VFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 3A |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | TPS54335 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 50kHz ~ 1.5MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 28V |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Voltage - Output (Max) | 24V |
| Supplier Device Package | 10-VSON (3x3) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.8V |