
Texas Instruments
Product No:
TPS54622RHLR
Manufacturer:
Package:
14-VQFN (3.5x3.5)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC REG BUCK ADJUSTABLE 6A 14VQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.3795
4.3795
10
3.93395
39.3395
25
3.71906
92.9765
100
3.22316
322.316
250
3.057898
764.4745
500
2.743847
1371.9235
1000
2.314096
2314.096
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | SWIFT™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Step-Down |
| Topology | Buck |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 6A |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | TPS54622 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 200kHz ~ 1.6MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 17V |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Voltage - Output (Max) | 15V |
| Supplier Device Package | 14-VQFN (3.5x3.5) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.6V |