
Texas Instruments
Product No:
TPS60122PWP
Manufacturer:
Package:
20-HTSSOP
Batch:
-
Description:
IC REG CHARGE PUMP 3.3V 20HTSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.717
2.717
10
2.44055
24.4055
25
2.30736
57.684
100
1.999845
199.9845
250
1.897264
474.316
500
1.7024
851.2
1000
1.435764
1435.764
2500
1.363972
3409.93
5000
1.3127
6563.5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Function | Step-Up |
| Topology | Charge Pump |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 100mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | TPS60122 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 320kHz |
| Operating Temperature | - |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 3.6V |
| Voltage - Input (Min) | 1.8V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 20-HTSSOP |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |