
Texas Instruments
Product No:
TPS60313DGSR
Manufacturer:
Package:
10-VSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC REG CHRG PUMP 2VIN/3V 10VSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.318
2.318
10
2.0843
20.843
25
1.96612
49.153
100
1.675135
167.5135
250
1.572896
393.224
500
1.376284
688.142
1000
1.140352
1140.352
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Ratiometric, Step-Up |
| Topology | Charge Pump |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Current - Output | 40mA, 20mA |
| Number of Outputs | 2 |
| Base Product Number | TPS60313 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 700kHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 1.8V |
| Voltage - Input (Min) | 0.9V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 10-VSSOP |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2Vin, 3V |