
Texas Instruments
Product No:
TPS65051RSMR
Manufacturer:
Package:
32-VQFN (4x4)
Batch:
-
Description:
IC PWR MGMT 6CH W/4 LDO 32VQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.2915
5.2915
10
4.7519
47.519
25
4.49274
112.3185
100
3.89367
389.367
250
3.69398
923.495
500
3.314607
1657.3035
1000
2.795451
2795.451
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | Mobile/OMAP™ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.25mA |
| Voltage - Supply | 1.5V ~ 6V |
| Base Product Number | TPS65051 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 32-VQFN (4x4) |