
Texas Instruments
Product No:
TPS65150PWPR
Manufacturer:
Package:
24-HTSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TRPL-OUT LCD SUPPLY 24-HTSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.565
2.565
10
2.30375
23.0375
25
2.1736
54.34
100
1.85193
185.193
250
1.73888
434.72
500
1.52152
760.76
1000
1.260688
1260.688
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | LCD Monitor, Notebook Display |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.9mA |
| Voltage - Supply | 1.8V ~ 6V |
| Base Product Number | TPS65150 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 24-HTSSOP |