
Texas Instruments
Product No:
TPS65150QPWPRQ1
Manufacturer:
Package:
24-HTSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TRIPLE-OUT LCD SPPLY 24HTSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.534
3.534
10
3.1749
31.749
25
3.00124
75.031
100
2.60091
260.091
250
2.46753
616.8825
500
2.214108
1107.054
1000
1.86732
1867.32
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | LCD Monitor, Notebook Display |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.9mA |
| Voltage - Supply | 1.8V ~ 6V |
| Base Product Number | TPS65150 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 24-HTSSOP |