
Texas Instruments
Product No:
TPS65321QPWPRQ1
Manufacturer:
Package:
14-HTSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC REG DL BUCK/LINEAR 14HTSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.888
2.888
10
2.5916
25.916
25
2.4453
61.1325
100
2.08335
208.335
250
1.95624
489.06
500
1.71171
855.855
1000
1.418274
1418.274
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Automotive, AEC-Q100, Eco-Mode™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Topology | Step-Down (Buck) (1), Linear (LDO) (1) |
| w/Sequencer | No |
| w/LED Driver | No |
| w/Supervisor | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Voltage - Supply | 3V ~ 36V |
| Number of Outputs | 2 |
| Base Product Number | TPS65321 |
| Frequency - Switching | 100kHz ~ 2.5MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 14-HTSSOP |
| Voltage/Current - Output 1 | 1.1V ~ 20V, 3.2A |
| Voltage/Current - Output 2 | 1.1V ~ 5.5V, 280mA |
| Voltage/Current - Output 3 | - |