
Texas Instruments
Product No:
TPS77133DGKR
Manufacturer:
Package:
8-VSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA 8VSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.0045
2.0045
10
1.80405
18.0405
25
1.70164
42.541
100
1.449985
144.9985
250
1.361464
340.366
500
1.191281
595.6405
1000
0.98706
987.06
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| PSRR | 60dB (1kHz) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Control Features | Enable, Power Good |
| Current - Output | 150mA |
| Base Product Number | TPS77133 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Input (Max) | 10V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.2V @ 50mA |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 8-VSSOP |
| Current - Quiescent (Iq) | 125 µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |