
Texas Instruments
Product No:
TPS7A0530PYKAR
Manufacturer:
Package:
4-DSBGA
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC REG LINEAR 3V 200MA 4DSBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4085
0.4085
10
0.34865
3.4865
25
0.3249
8.1225
100
0.260015
26.0015
250
0.241452
60.363
500
0.204326
102.163
1000
0.15788
157.88
2500
0.143954
359.885
5000
0.134662
673.31
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| PSRR | 40dB (1kHz ~ 1MHz) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-XFBGA, DSBGA |
| Product Status | Active |
| Control Features | Enable |
| Current - Output | 200mA |
| Base Product Number | TPS7A0530 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO) |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.308V @ 200mA |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 4-DSBGA |
| Current - Quiescent (Iq) | 3 µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3V |