
KYOCERA AVX
Product No:
TPSA106K010S0900
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP TANT 10UF 10% 10V 1206
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.817
0.817
10
0.6232
6.232
50
0.51813
25.9065
100
0.44612
44.612
500
0.34542
172.71
1000
0.297445
297.445
2500
0.278255
695.6375
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Type | Molded |
| Series | TPS |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | General Purpose |
| Tolerance | ±10% |
| Capacitance | 10 µF |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 10 V |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.071" (1.80mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Manufacturer Size Code | A |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 900mOhm |