
KYOCERA AVX
Product No:
TPSA685K010R1800
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 10V 1206
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.494
0.494
10
0.34675
3.4675
50
0.26201
13.1005
100
0.22819
22.819
500
0.169062
84.531
1000
0.143706
143.706
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Type | Molded |
| Series | TPS |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | General Purpose |
| Tolerance | ±10% |
| Capacitance | 6.8 µF |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 10 V |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.071" (1.80mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Manufacturer Size Code | A |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 1.8Ohm |