
KYOCERA AVX
Product No:
TPSB226K010S0700
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP TANT 22UF 10% 10V 1411
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.627
0.627
10
0.44365
4.4365
50
0.33516
16.758
100
0.291935
29.1935
500
0.216277
108.1385
1000
0.183834
183.834
2500
0.173014
432.535
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Type | Molded |
| Series | TPS |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | General Purpose |
| Tolerance | ±10% |
| Capacitance | 22 µF |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1411 (3528 Metric), 1210 |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 10 V |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Size / Dimension | 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.083" (2.10mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Manufacturer Size Code | B |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 700mOhm |